فراخوان “ششمین جشنواره ملی دانشجویی هنرهای دیجیتال هکاتم” منتشر شد.

/ / آخرین اخبار دانشگاه دامغان, اخبار دانشجویی

عمادالدین متین، دبیر ششمین جشنواره ملی هکاتم ، درمتن فراخوان اولیه این جشنواره که در سه بخش رقابتی در شاخه‌های فیلم (تجربی، داستانی و مستند)، موشن گرافیگ، انیمیشن، گرافیک (پوستر و لوگو) و عکس برگزار می‌شود چنین گفت: «امروز در جهانی زندگی می کنیم که فناوری دیجیتال، نقش پر رنگی در سبک و سیاق زندگی انسان ها ایفا می کند. همزیستی انسان با این پدیده نوین که نخستین نشانه های ظهورش را میتوان در تحولات عظیم دوران انقلاب صنعتی یافت، موجب شکل گیری نگاهی جدید در واکنش به این تغیرات، بازنگری در برخی از الگوهای سنتی رایج در میان هنرمندان و تبیین نقشه راهی جدید برای پیمایش مسیری تازه در دنیای هنر شد. هنر دیجیتال، هنری بدیع، خلاق و برآمده از تاریخ هنر و تکنولوژی است. ششمین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال هکاتم در حالی فعالیت خود را آغاز می کند که سایه سنگین ویروس کرونا همچنان به عنوان یک تهدید جهانی پابرجاست، در نتیجه بسیاری از معادلات مرسوم در برگزاری گردهمایی و تجمعات مختلف دستخوش تغیر و تحولات بسیاری شده است. تیم برگزاری این دوره از جشنواره، تمام انرژی و توان خود را جهت برگزاری این رویداد ملی به کار می گیرد تا باری دیگر شاهد حضور آثار خلاق و درخشان دانشجویی در حوزه هنرهای دیجیتال باشیم.»

– متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ارسال آثار و مقررات شرکت در جشنواره، به سامانه اینترنتی ” www.hekatomfestival.ir ” و کانال اطلاع رسانی جشنواره در شبکه‌های مجازی به نشانی “hekatomfestival@ ” مراجعه کنند.

اهداف جشنواره:

1.  توجه ویژه به دستاوردهای خالقانه هنری دانشجویان در زمینه هنرهای دیجیتال.
2.  نگاهی تازه به قابلیت های ویژه آثار دانشجویی در حوزه هنرهای دیجیتال.
3.  نمایش و معرفی نمونه هایی از برترین آثار هنری دانشجویان از سراسر کشور.
4.  ایجاد فضای گفتگو و تعامل هنری.
.5. ارتقای دانش هنری دانشجویان با برگزاری کارگاه های آموزشی.

بخش های جشنواره:

“جشنواره در سه بخش “رقابتی” ، “ویژه” و “جنبی” برگزار می شود. متقاضیان شرکت در جشنواره می توانند طبق ضوابط یاد شده آثار خود را برای دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند .

الف) رقابتی
1.«فیلم مستند»
2.«فیلم داستانی»
3.«فیلم تجربی»
4.«انیمیشن»
5.«موشن گرافیك »
6.«نقاشی دیجیتال»
7.«لوگو»
8.«پوستر»
9.«عکس»

ج) ویژه*
این بخش از جشنواره مختص به نمایش و رقابت آثار مرتبط با “تاثیر کرونا بر سلامت روان”می باشد.(رجوع شود به قسمت موضوع)* متقاضیان می توانندآثار خود را در هر یك از شاخههای هنری که در بخش رقابتی ذکر شده است ارسال نمایند.

ب)جنبی(غیر رقابتی)*
این بخش از جشنواره مختص به نمایش آثار فارغ التحصیلان دانشکده هنر دانشگاه دامغان می باشد. *متقاضیان واجد شرایط می توانند آثار خود را در هر یك ازشاخه های هنری که در بخش رقابتی ذکر شده است ارسال نمایند.

موضوع:
“بخش رقابتی”و “بخش جنبی”: «آزاد»”
بخش ویژه”:«تاثیر کرونا بر سلامت روان»(کرونا و افسردگی / کرونا و اضطراب / کرونا و تنهایی / کرونا و آسیب های اجتماعی)

فرم ثبت نام ششمین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال هکاتم، را از اینجا دریافت کنید.