×
پیام رئیس دانشگاه به مناسبت سال تحصیلی جدید

ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و موفقيت شما در آزمون سال تحصيلي 1402-1401، از اینکه دانشگاه دامغان را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب نموده اید؛ بسيار خرسنديم و ورود شما را به این دانشگاه خوش آمد می گوییم.

** زمان شروع کلاس‌ها 16 مهرماه می‌باشد**

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری در سامانه آموزشی گلستان (2مهر الی 9 مهرماه)

دانشجو  بعد از انجام ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی)  در سامانه گلستان و پرینت  فرم های تکمیل شده در پذیرش غیرحضوری  (فرم های تعهد، مرامنامه انضباطی و مشخصات کامل دانشجویان)  لازم است فرم های مربوطه را به همراه مدارک ذیل در تاریخ های مشخص شده برای هر دانشکده، تحویل دهد. (برای مشاهده راهنمای سامانه گلستان کلیک نمایید.)

** غیر از عکس 4*3 هیچ مدرکی را لازم نیست در سامانه گلستان بارگزاری نمایید.

- در هنگام ثبت‌نام در سامانه گلستان برای وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور مطابق زیر عمل نمایید:

مدارک مشترک

داوطلبان پذیرفته شده جهت استعلام گواهی های تحصیلی  از آموزش و پرورش به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به آدرس https://emt.medu.ir   مراجعه و درخواست صدور تاییدیه تحصیلی خود را ثبت نمایند و کد رهگیری صادر شده را نزد خود نگهداشته  و جهت استعلام نهایی در سامانه آموزشی گلستان (هنگام ثبت نام غیرحضوری)  ثبت نمایند.

درضمن پذیرفته شدگان بعد از مراجعه به سامانه مذکور و مشخص نمودن نظام آموزشی، با انتخاب گزینه ” سوابق فارغ التحصیلی” ، ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه، به دانشگاه محل پذیرش خود را درخواست نمایند.

 • کپی از تمام صفحات شناسنامه.
 • کپی از کارت ملی.
 • شش قطعه عکس پشت نویسی شده.(نام، نام خانوادگی، کدملی و تاریخ تولد)
 • مدرک نظام وظیفه (درصورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دایم و پزشکی و یکبرگ کپی آن) . در ضمن درصورت نداشتن مدارک ذکر شده از طریق سامانه سازمان نظام وظیفه ناجا به آدرس https://vazifeh.police.ir مراجعه کرده و معافیت تحصیلی دریافت نمائید.

  (برای مشاهده راهنمای نظام وظیفه کلیک نمایید.)
  (برای مشاهده ضوابط ثبت‌نام دانشجویان پسر نو ورود کلیک نمایید.)

  – دانشجویان ورودی مهر شروع معافیت تحصیلی خود را در سامانه 1401/07/01  ثبت کنند.
  – دانشجویان ورودی بهمن شروع معافیت تحصیلی را در سامانه 1401/11/15 ثبت نمایند.
  تذکر: کلیه دانشجویان پسر جدید الورود می بایست نسبت به ابطال معافیت تحصیلی دانش آموزی خود در سامانه سناد آموزش و پرورش اطمینان حصل نمایند.

 • دانش آموختگان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی (برای مشاهده نمونه مدارک کلیک کنید)

 1. اصل مدرک پیش دانشگاهی یا گواهی موقت  آن به انضمام دو برگ کپی آن.
 2. اصل مدرک دیپلم یا گواهی موقت آن به انضمام یک برگ  کپی آن.
 3. اصل ریزنمرات پیش دانشگاهی.
 4. اصل ریزنمرات سه سال  متوسطه.

 1. اصل مدرک پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه یا گواهی آن به انضمام دو برگ کپی آن.
 2. اصل ریزنمرات سه سال آخر دبیرستان.
 3. فرم 602 – گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم .

تذکر مهم:

     پرداخت شهریه ثابت دانشجویان شبانه هنگام ثبت نام غیر حضوری بصورت الکترونیکی الزامیست (این مبلغ درصورت انصراف قابل استرداد نمی باشد).

** زمان تحویل حضوری مدارک**

دانشکده های علوم انسانی و ریاضی و علوم کامپیوتر : شنبه 9 مهر
دانشکده های هنر و فیزیک : یکشنبه 10مهر
دانشکده های فنی مهندسی و علوم زمین : دوشنبه 11 مهر
و دانشکده های شیمی و زیست شناسی : سه‌شنبه 12 مهر 

مرحله 2: ثبت نام غیرحضوری در سامانه دانشجویی بوستان

 1. مطالعه راهنمای ثبت نام اینترنتی در سامانه دانشجویی بوستان
 2. مراجعه به سامانه دانشجویی بوستان به آدرس الکترونیکی student-portal.du.ac.ir
 3. ورود به سامانه بوستان (نام کاربری: شماره دانشجویی ، کلمه عبور: کد ملی)
 4. تکمیل سه فرم اطلاعات دانشجو، پرسشنامه دانشجویی، پرسشنامه پیشینه ورزشی و ارسال اسکن عکس و صفحه نخست شناسنامه و کارت ملی برای کلیه پذیرفته شدگان در سامانه بوستان.

تذکرات مهم:

 • در صورت نیاز به خوابگاه، ثبت درخواست خوابگاه در سامانه بوستان مطابق فایل راهنما الزامی است. نتیجه بررسی درخواست خوابگاه متعاقبا در سامانه بوستان قابل رویت می باشد. در صورت موافقت با درخواست خوابگاه، انتخاب اتاق و پرداخت اجاره بها به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه بوستان (مطابق فایل راهنما) و بر اساس تاریخ هایی که متعاقبا در سايت معاونت دانشجويي دانشگاه دامغان اعلام می گردد، انجام می پذیرد.

لطفاً قبل از شروع به کار (ثبت نام اینترنتی) مدارک زیر را جهت بارگذاری آماده نمایید:

 • فایل اسکن شده عکس (با فرمتJPG و حجم بین 50 تا 200 کیلو بایت)
 • فایل اسکن شده صفحه نخست شناسنامه و کارت ملی (با حجم بین 100 تا 400 کیلوبایت و با فرمت JPG، JPEG )
 • افتتاح حساب در بانک تجارت (برای انجام امور رفاهی دانشجو، داشتن یک شماره حساب در بانک تجارت به نام خود دانشجو الزامی است)


 • داوطلبان پس از ثبت نام اینترنتی در سامانه ی گلستان، اطلاعیه های آموزشی را از طریق مسیرهای ذیل دنبال کنند:
 • وب سایت دانشگاه دامغان :                    https://du.ac.ir
 • ما را در فضای مجازی با نمایه :     duacir@  دنبال نمایید.

معرفی دانشگاه

برای مشاهده شرایط و ضوابط ثبت نام مشمولان نظام وظیفه در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مهر ماه 1401 کلیک نمایید.

سوالات متداول

 لوازم شخصی مثل ظروف- تشک و وسایل خواب و …

 استان سمنان، دامغان، میدان دانشگاه، دانشگاه دامغان، کد پستی 41167-36716

 باید بعد از دریافت کارت دانشجویی به اداره تغذیه واحد اتوماسیون مراجعه و نسبت به فعال نمودن کارت دانشجویی به عنوان کارت تغذیه اقدام کرد.

ضامن باید دارای حکم کارگزینی کارمند رسمی یا پیمانی باشد، کسی که شغل آزاد یا پروانه کسب دارد نمی تواند ضامن شود. کارمند بازنشسته می تواند با نامه کسر از حقوق ضامن شود.

 انتقالی یا میهمانی اردیبهشت ماه هر سال بصورت متمرکز توسط سامانه نقل و انتقالات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود. لازم به ذکر است پذیرفته شدگان حتماً باید دانشجو شوند و سپس نسبت به میهمانی یا انتقالی اقدام نمایند.

 اتاق خوابگاه ها از 1نفره تا 3نفره با توجه به اولویت به دانشجویان شرایط خاص ( بیماری جسمی و روحی با تأیید مرکز مشاوره و بهداشت) و در مرحله مازاد به دانشجویان معدل بالا تعلق می گیرد- وبقیه اتاقها 4-5-6-7و8نفره است- مسافت خوابگاه های خواهران به صورت مجتمع و واقع در سایت دانشگاه – مسافت خوابگاه های برادران ابوذر واقع در سایت دانشگاه و پردیس 100متر – گلستان 500متر و نورمحمد 2هزار متر

پاسخ: اگر حتی یک عنوان از دروس متوسطه را قبول نشده باشید امکان ثبت نام وجود ندارد و لطفاً از مراجعه به دانشگاه جدا خودداری نمایید. البته در صورت موافقت کمسیون موارد خاص آموزش و پرورش استان مربوطه و قبولی دیماه در درس مورد نظر تحت شرایطی می توان در دانشگاه (از ترم آینده) پذیرفته شد که می بایست جهت کسب اطلاع بیشتر با اموزش دانشگاه تماس حاصل نمایید.

پاسخ: دانشجویان روزانه که تمایل به دریافت وام دارند باید شماره حساب بانک تجارت شعبه دانشگاه دامغان را وارد نمایند لذا دانشجویان می توانند این فیلد را فعلاً خالی گذاشته و در اولین فرصت پس از حضور در دانشگاه نسبت به ایجاد شماره حساب در بانک تجارت شعبه دانشگاه دامغان اقدام نمایند.

هردو به صورت الکترونیکی صورت می گیرد. دانشجویان لازم است قبل از ثبت نام فایل راهنما را کامل مطالعه نمایند. لازم به ذکر است اسکن موارد خواسته شده در سامانه دانشجویی فقط با فرمت تعیین شده ممکن می باشد.

هزینه اتاقها طبق تعرفه صندوق رفاه و با توجه به ظرفیت اتاق و درجه خوابگاه تعیین می شود. پرداخت به صورت الکترونیکی انجام می شود. جهت پرداخت اجاره بها داشتن یک کارت بانکی با رمز دوم اینترنتی و دارای موجودی کافی لازم است.

 چون انتخاب اتاق به صورت الکترونیکی توسط خود دانشجو انجام می شود، لذا جابجایی فقط در شرایط خاص در بازه های تعیین شده از جانب اداره امور خوابگاه ها امکان پذیر است.

 لازم است دانشجو قبل از انتخاب خوابگاه دقت لازم را لحاظ نموده و در صورت تصمیم بر انصراف باید به صورت الکترونیکی در سامانه بوستان نسبت به ثبت درخواست انصراف از خوابگاه اقدام نماید.

دانشجویانی که قبلا در سایت سازمان سنجش فرم‌های مربوط به تکمیل کرده‌اند، اسامی آنها در صورت احراز شرایط اعلام شده است. در غیر اینصورت متقاضیان می‌توانند پس از اعلام تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

TOP