جلسه سخنرانی معاون امور دولت مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه دامغان

جلسه سخنرانی معاون امور دولت مجلس و استان های وزارت

جلسه سخنرانی معاون امور دولت مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه دامغان

جلسه سخنرانی معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع اشتغال و کارآفرینی روز سه شنبه ۹۵/۱۱/۱۹ در محل سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان با حضور جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه برگزار شد.
دکتر مرتضی براری معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه با اشاره به ظرفیت های ICT در ایجاد اشتغال و ثروت با ارایه چند مثال گفت: مهمترین هدف از ایجاد زیرساخت ها ایجاد خدمت و محتواست تا بتوانیم با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و خلاق موجود در جهت اشتغال و خلق ثروت استفاده نمائیم.
دکتر براری خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان استان سمنان به نسبت جمعیت از متوسط کشوری بالاتر است بطوریکه استان سمنان رتبه اول را از این بابت در کشور دارد که وجود این تعداد دانشجو ظرفیت بزرگی برای استان است و باید در حوزه ICT، کسب و کار و اشتغال را فراهم کنیم و دانشگاه ها می توانند مرکز ثقلی برای این منظور باشند.
وی افزود: در حال حاضر خدمات الکترونیک در سیستم بانکی کشور به خوبی ترویج شده و ارائه این خدمات از بستر فناوری اطلاعات ضمن صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه ها، موجب شده تا هزینه ارائه خدمات کاهش یابد.
براری با بیان اینکه ICT محور توسعه است و زیر ساختهای لازم برای رونق اقتصادی نیز فراهم شده است، افزود: استان سمنان باید از استان معبر به استان مقصد در حوزه گردشگری تبدیل شود و باید اقتصاد گردشگری استان ارتقاء یابد.
وی ابراز کرد: بسیاری از دستگاه ها خدمات خود را از طریق گوشی همراه ارائه می دهند و زیرساخت های خوبی در این زمینه ایجاد شده که می توان استفاده کرد.
معاون وزیر ارتباطات افزود: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی و در پایان برنامه ششم توسعه سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با توجه به دارا بودن یک درصد از جمعیت جهان، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان باشد.