ثبت نام مرحله دوم وام ویژه مقطع دکترا آغاز شد

ثبت نام مرحله دوم وام ویژه مقطع دکترا آغاز شد

ثبت نام مرحله دوم وام ویژه مقطع دکترا آغاز شد

مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت تمامی وام‌های دانشجویی مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجویان خبر داد و گفت: ثبت نام مرحله دوم وام ویژه مقطع دکترا مربوط به فصل زمستان از دوم بهمن آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس یزدان مهر با اعلام این خبر گفت: وام ویژه دکترا ازمهرماه سال جاری با تاکید وزیرمحترم علوم و حمایت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی با رویکرد جدید آغازشده است.

 وام ویژه دکترا از مهرماه سال جاری با تأکید و حمایت مقام عالی وزارت و همچنین حمایت های سازمان مدیریت  و برنامه ریزی با رویکرد جدید آغاز شده است.

وی افزود: درمرحله اول این وام بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت نام کردند که حدود ۲۵۰ میلیارد ریال به آنان پرداخت شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ویژه دکترا خبر داد و عنوان کرد: سامانه ثبت نام تقاضای وام از روز گذشته دوم بهمن ماه فعال شده و تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری امکان ثبت نام متقاضیان این وام فراهم است.

مهندس یزدان مهر اضافه کرد: با توجه به اینکه قراراست این وام تا پایان اسفند ماه سال جاری به دانشجویان پرداخت شود لازم است که معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها حداکثر تا ۲۳ بهمن ماه سال جاری لیست دانشجویان متقاضی را بررسی، تأیید و به صندوق ارسال کنند.

وی به مبلغ این وام اشاره کرد و افزود: مبلغ این وام برای دانشجویانی که موضوع پایان نامه آنان کاربردی و یا تقاضا محور و مورد تأیید شورای پژوهشی دانشگاه باشد ماهیانه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارریال و مبلغ وام سایر دانشجویان واجد شرایط ۶ میلیون و ۵۰۰ هزارریال می باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به شرایط بازپرداخت این وام هم اشاره کرد و گفت: بازپرداخت وام ویژه دکترا همانند سایر وام های دانشجویی برای کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند ۲ سال و ۹ ماه و برای سایر غیرمشمولان ۹ ماه پس از تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر در اقساط ۶۰ ماهه خواهد بود.

مهندس یزدان مهر به زمان بندی پرداخت تسهیلات نیمسال دوم  اشاره کرد و گفت: دانشجویان عزیز می توانند جهت اطلاع از زمان ثبت نام و جدول زمان بندی پرداخت تسهیلات در نیمسال دوم ۹۶-۹۵ به قسمت بخشنامه ها درسایت صندوق رفاه دانشجویان(www.swf.ir) مراجعه کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درپایان تأکید کرد: با برنامه ریزی که انجام شده است درصورت همکاری دانشگاه ها وام های ویژه دکترا و سایر وام ها قبل از پایان اسفند ماه سال جاری پرداخت خواهد شد.