کسب رتبه ۱۷ دانشگاه دامغان در رتبه بندی جدید مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‎

کسب رتبه ۱۷ دانشگاه دامغان در رتبه بندی جدید مراکز

کسب رتبه ۱۷ دانشگاه دامغان در رتبه بندی جدید مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‎

دانشگاه دامغان در بین ۱۸۵ مرکز عضو شبکه راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ رتبه ۱۷را کسب کرد.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص توسعه ارایه خدمات آزمایشگاهی در سراسر کشور گفت: رشد ۶۰ درصدی تعداد خدمات ارایه شده از سوی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی و رشد ۸۸درصدی درآمد این مراکز نسبت به سال ۹۴، از دستاوردهای قابل توجه شبکه در زمینه توسعه ارایه خدمات آزمایشگاهی در سراسر کشور است.

وی افزود: رتبه بندی جدید مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس ارزیابی عملکرد این مراکز در سال ۹۵ اعلام شده است.
به گفته ستاری، تا پایان سال گذشته ۲۰۴ مجموعه آزمایشگاهی از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دولتی و شرکت های خصوصی سراسر کشور عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بوده اند که از این بین، تعداد ۱۸۵ مجموعه آزمایشگاهی در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۵ شبکه شرکت کرده اند.

وی بیان کرد: سال گذشته مراکز عضو شبکه تقریباً یک میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت آزمایشگاهی به بیش از ۵۰ هزار مشتری شامل پژوهشگران، دانشجویان و صنایع کشور ارایه کرده و درآمدی در حدود ۷۵۲میلیارد ریال داشته اند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: فعالیت باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی در زمینه جذب دانشجویان و اعضای هیأت علمی برای دریافت خدمات آزمایشگاهی از مراکز عضو شبکه از عوامل مهم این رشد چشمگیر است.
دکتر ستاری، با اشاره به اینکه در حال حاضر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در همه استان های کشور آزمایشگاه عضو دارد، تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد اعضای شبکه از آزمایشگاه های بخش خصوصی، ۴۰ درصد از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم، ۷ درصد از وزارت بهداشت و ۷ درصد از وزارت جهاد کشاورزی و مابقی از سایر وزارت خانه ها هستند.

رییس مرکز ملی نخبگان با بیان اینکه از کل خدمات ارایه شده در سال ۹۵، نزدیک به ۹۰۰ هزار خدمت توسط بخش خصوصی، ارائه شده است، گفت: حدود ۴۳۰ هزار خدمت توسط پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، ۱۹۱هزار خدمت توسط دانشگاه های وزارت علوم و۱۳۸ هزار خدمت توسط دانشگاه های وزارت بهداشت ارایه شده است.

وی با تأکید بر اینکه حضور شرکت های خصوصی ارایه کننده خدمات آزمایشگاهی در بین ۲۰ رتبه اول شبکه حائز اهمیت است، اظهار کرد: در بین ۲۰ رتبه اول شبکه، ۵ مرکز از بخش خصوصی و ۱۰ مرکز از وزارت علوم حضور دارند.
شایان ذکر است که در رتبه بندی سال ۱۳۹۴ آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان، رتبه ۲۰ را احراز نمود که در رتبه بندی جدید سال ۱۳۹۵، رتبه ۱۷ را کسب نموده است که این پیشرفت مرهون زحمات دکتر محمدمهدی باقری محققی، مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان و همکاران ایشان در آزمایشگاه مرکزی می باشد.

این موفقیت را به جامعه دانشگاهی دانشگاه دامغان تبریک عرض می نماییم.

فهرست کامل امتیازات و رتبه بندی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‎های راهبردی از اینجا قابل دریافت است.