همایش روز فیزیک با استقبال چشمگیر علاقه مندان در دانشگاه دامغان برگزار شد

By ۱۳۹۴-۰۹-۰۷سرخط اخبار

همایش روز فیزیک با استقبال چشمگیر بیش از ۲۰۰ دانش آموز دبیرستانی، خانواده اساتید و کارکنان دانشگاه و عموم علاقه مندان به فیزیک در دانشکده فیزیک دانشگاه دامغان برگزار شد.
دکتر اعظم کاردان ، دبیر همایش و عضو هیئت علمی دانشگاه دامغان در این باره گفت: این همایش به طور همزمان در ۱۰ دانشگاه کشور مانند دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه شاهرود، دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه شیراز، دانشگاه قزوین، دانشگاه ارومیه، دانشگاه گیلان و دانشگاه دامغان با هماهنگی انجمن فیزیک ایران برگزار گردید.
وی هدف از برگزاری همایش فیزیک را آشنایی بیشتر دانش آموزان با علم فیزیک، محیط دانشگاه، جنبه های آزمایشگاهی و تجربی علم فیزیک و شناخت بیشتر جهان هستی برشمرد و اظهار داشت : این برنامه در دانشکده فیزیک دانشگاه دامغان با همکاری انجمن علمی دانشجویی فیزیک و نانو برگزار شد. بازدید از آزمایشگاه های پیشرفته آموزشی دانشکده ، انجام  آزمایش های جذاب عملی در موضوعات فیزیک جدید، اُپتیک، مکانیک، الکتریسته و مغناطیس، نانو فیزیک، فیزیک هسته ای و پخش فیلم های مرتبط با تئوری ها و نظریه های علم فیزیک از جمله بخش های این همایش بود.
گفتنی است: دانشجویان دانشکده فیزیک دانشگاه دامغان در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری و در ۴ گرایش فیزیک حالت جامد، فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی، نجوم و اخترفیزیک و فیزیک مهندسی مشغول به تحصیل و پژوهش هستند.
راه اندازی آزمایشگاه های تحقیقاتی در زمینه علم نانو، حالت جامد و فیزیک هسته ای؛ فضای مناسبی را برای تحقیق و پژوهش در دانشکده فیزیک دانشگاه دامغان فراهم کرده است.