نشست خبری ریاست دانشگاه دامغان با اصحاب رسانه

نشست خبری ریاست دانشگاه دامغان با اصحاب رسانه

نشست خبری ریاست دانشگاه دامغان با اصحاب رسانه

رئیس دانشگاه دامغان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به کسب رتبه هفدهم آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه در بین ۲۰۰ آزمایشگاه دولتی و غیر دولتی کشور گفت: ارتقا کیفیت هدف اصلی مدیران دانشگاه در تدوین چشم انداز و سندهای راهبردی و اجرایی بوده است.
دکتر عبدالعلی بصیری در گفتگو با خبرنگاران افزود: دانشگاه دامغان به عنوان تنها دانشگاه استان سمنان که آزمایشگاه مرکزی آن عضو شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی، فناوری و راهبردی ریاست جمهوری است در سال ۹۴ با اعلام معاونت مذکور، در بین ۱۲۰ آزمایشگاه دولتی و غیر دولتی کشور رتبه بیستم را کسب کرد و در سال ۱۳۹۵ موفق شد، به رتبه هفدهم ارتقا پیدا کند.


وی اضافه کرد: دانشگاه دامغان دارای ۵۸ آزمایشگاه، ۱۸ کارگاه، سه سایت، یک خانه ریاضی و یک لابراتور زبان است که سال گذشته برای حمایت و تجهیز آزمایشگاه مرکزی خود چهار میلیارد ریال اعتبار توسط معاونت علمی، فناوری و راهبردی ریاست جمهوری جذب کرد.
وی با اشاره به شاخص های ارتقا کیفی آموزش در دانشگاه، از کسب رتبه دوم دانشگاه دامغان در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۹ کشور هم در زمینه المپیاد علمی دانشجویی خبر داد.


رئیس دانشگاه دامغان خاطر نشان کرد: چهار پروژه عمرانی دانشگاه دامغان در زمینه پروژه های آموزشی و کمک آموزشی شامل مجموعه سالن ورزشی، ساختمان دانشکده های مهندسی و زیست شناسی و سالن همایش ها نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع و با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان در حال تکمیل است که امیدواریم، این پروژه ها امسال رسماً افتتاح و به بهره برداری برسد.

دکتر بصیری اضافه کرد: هم اکنون دانشگاه دامغان دارای پنج هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۰ رشته و گرایش و ۱۵۲ عضو هیأت علمی شامل چهار استاد تمام، ۲۴ دانشیار، ۱۱۵ استادیار و ۹ مربی است و از ظرفیت یک هزار و ۳۰۰ نفری پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید (۹۷-۹۶) در دانشگاه دامغان خبر داد.

رئیس دانشگاه دامغان از وجود هشت خوابگاه دانشجویی در دانشگاه خبر داد و گفت: از این تعداد پنج خوابگاه دخترانه و سه خوابگاه نیز پسرانه است که یک هزار نفر دانشجوی دختر و ۸۰۰ نفر دانشجوی پسر اسکان دارند.