نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی در دانشگاه دامغان برگزار شد

نشست ادبي عرفان ايراني و شعر فارسي در دانشگاه دامغان

نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی در دانشگاه دامغان برگزار شد

نشست ادبی عرفان ایرانی و شعر فارسی شامگاه پنجشنبه ۹۶/۷/۲۷ با حضور اساتید دانشگاه های فردوسی مشهد و دامغان، جمعی از دانشجویان گروه ادیان و عرفان تطبیقی، فارسی آموزان خارجی و شاعران در سالن اندیشه دانشگاه دامغان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر سید محمد ترابی، استاد پیشکسوت ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان، گردشگری ادبی را امری نو دانست که در شهرستان دامغان اجرایی شده است.
در این مراسم ضمن آشنایی با ویژگی های عرفان ایرانی و شعر عرفانی ایران، در نشست های ادبی و گفتگوهای چند جانبه، شرکت کنندگان دانسته های خود را از زندگی و اندیشه های بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی، این دو عارف نامی بیشتر کردند و به شعرخوانی شاعران پرداختند.
در حاشیه این نشست، شرکت کنندگان از جاذبه های تاریخی شهرستان دامغان، مسجد تاریخانه، تپه حصار، پیر علمدار و چشمه علی دیدن کردند.

بازدید از کارگاه ساخت المان منوچهری دامغانی که توسط استاد محمود فرشچیان طراحی شده است از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود که بازدیدکنندگان کارگاه با دیدن دست نوشته ها و طرح های اولیه استاد فرشچیان از روند طراحی این المان از ابتدا تا انتها آشنا شدند.