مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه دامغان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه دامغان از ۱۸ تا ۲۱ اسفند ماه سال جاری با حضور ۲۸۰ دانشجوی دختر کاراته کار در قالب ۴۲ تیم در دو بخش کومیته و کاتا در سالن ورزشی سلمان فارسی دانشگاه برگزار گردید.
در مراسم افتتاحیه این مسابقات دکتر احمدی معاون دانشجویی دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به شرکنندگان و مدعوین به معرفی اجمالی دانشگاه و توانمندی های آن پرداخت.

در ادامه دکتر محمد پورکیانی، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از افزایش سرانه فضای ورزش دانشجویی از یک متر به یک و نیم متر تا پایان برنامه ششم خبرداد.
بنابر تقویم اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و پیشنهاد میزبانی از سوی چند دانشگاه، با توجه به پتانسیل ساختاری مناسب جهت برگزاری مسابقات و همچنین سابقه برگزاری شایسته دهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر (سال ۱۳۸۹)، دانشگاه دامغان به عنوان میزبان مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور انتخاب گردید.
بنا بر گزارش مرتضی دارابیان، دبیر اجرایی این دوره از مسابقات با توجه به حضور بی نظیر دانشگاه ها و ورزشکاران ملی پوش دانشگاه ها و همچنین حضور داوران و عوامل فنی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران این مسابقات در سطح کیفی و فنی شایسته ای برگزار شد.
پس از دو روز رقابت تیمهای دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشگاه خوارزمی و دانشگاه شهید باهنر کرمان به ترتیب مقام های اول تا سوم مسابقات را کسب نمودند.

لازم به ذکر است مسابقات کاراته به عنوان رشته های غیر المپیادی در سال های فرد به صورت کشوری و متمرکز برگزار می شود.