فعالیت های صورت گرفته توسط کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه دامغان

کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه دامغان در هفته پدافند غیرعامل که از ۶ الی ۱۲ آبان ماه می باشد، فعالیت هایی را در جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشگاهیان با پدافند غیرعامل انجام داد.

اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل با ترکیب جدید در آستانه هفته پدافند غیرعامل روز چهارشنبه ۹۶/۸/۳تشکیل شد. در این جلسه نامه مدیرکل محترم پدافند غیرعامل استان در خصوص برنامه های پیشنهادی برگزاری با شکوه این هفته قرائت شد و ضمن تأکید بر اطلاع رسانی عمومی در مورد اهداف پدافند غیرعامل بر تشکیل کارگاه با موضوع هایی در این خصوص جهت اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان تأکید گردید.

روز سه شنبه ۹۶/۸/۹ نیز در همین راستا جلسه سخنرانی علمی با موضوع مقابله با تهدیدهای زیستی در محل سالن اندیشه با سخنرانی دکتر محمدتقی قربانیان، معاون اداری و مالی دانشگاه با حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.

از دیگر فعالیت های صورت گرفته توسط این کمیته در هفته پدافند غیرعامل می توان به درج شعار این هفته در سربرگ نامه های اداری، نصب بنر و اطلاع رسانی در سایت و سامانه های مختلف دانشگاه اشاره نمود.

گفتنی است پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری هنگام بحران بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره گیری از فعالیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است که در دفاع غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها، صنایع و حتی مردم عادی می توانند نقش مؤثری ایفا کنند.