اولین دانشجوی مشترک دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژیک از رساله دکتری خود دفاع کرد

اولین دانشجوی مشترک دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژيک

اولین دانشجوی مشترک دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژیک از رساله دکتری خود دفاع کرد

اولین دانشجوی مشترک دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژیک روز چهارشنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۶ در سالن دفاع کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان از رساله دکتری خود دفاع نمود.
محمد میرزاخانی، دانشجوی دکتری فیزیک ماده چگال دانشکده فیزیک که بر طبق قرارداد منعقد شده بین دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژیک به عنوان دانشجوی مشترک دو دانشگاه دوره پژوهشی خود را به اتمام رساند و در حضور هیأت داوران مشترک دو دانشگاه از رساله دکتری خود با عنوان خواص الکترونی و ترازهای انرژی نقاط کوانتومی گرافینی به راهنمایی دکتر سید احمد کتابی و پروفسور فرانسوا پیترز دفاع نمود.

این جلسه دفاع در حضور جمعی از اعضای هیأت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مدیر حوزه ریاست و امور بین الملل و طبق مفاد قرارداد به زبان انگلیسی برگزار گردید که هیأت داوران پس از استماع سخنرانی این دانشجو و پاسخ ایشان به سئوالات مطرح شده، رساله دکتری وی را با درجه عالی ارزیابی نمودند.
در این جلسه دکتر سید احمد کتابی، رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه با ارائه گزارش مختصری از چگونگی انعقاد قرارداد بین دانشگاه های دامغان و آنتورپ بلژیک و قدردانی از حمایت های ریاست و مدیران دانشگاه دامغان، ابراز امیدواری نمود در آینده نسبت به توسعه روابط علمی اعم از آموزشی و پژوهشی با مراکز علمی معتبر خارج از کشور مساعدت بیشتری بعمل آید.

از این رساله دکتری ۴ مقاله ISI در مجله معتبر Physical Review B از انتشارات انجمن فیزیک امریکا در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به چاپ رسیده است.
لازم به توضیح است که دومین دانشجوی فیزیک مشترک دانشگاه دامغان و دانشگاه آنتورپ بلژیک در آینده نزدیک برای ادامه فعالیت پژوهشی خود با راهنمایی مشترک دکتر کتابی و پروفسور پیترز عازم کشور بلژیک خواهد شد.

گفتنی است دکتر سید احمد کتابی استاد تمام فیزیک ماده چگال و رئیس دانشکده فیزیک دارای بیش از ۶۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین المللی می باشد. همچنین پروفسور فرانسوا پیترز استاد تمام بخش فیزیک ماده چگال دانشگاه آنتورپ با بیش از ۱۷۰۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین المللی با بیش از ۳۷۰۰۰ ارجاع می باشد.