ارتقاء عضو هیئت علمی دانشکده شیمی به مرتبه استادی

ارتقاء عضو هیئت علمی دانشکده شیمی به مرتبه استادی

ارتقاء عضو هیئت علمی دانشکده شیمی به مرتبه استادی

در جلسه مورخ ۹۵/۱۲/۵ هیئت ممیزه دانشگاه های منطقه البرز جنوبی با ارتقای مرتبه دکتر حسین بهنیافر، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی از دانشیاری به استادی موافقت گردید.
دکتر حسین بهنیافر دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی، دانشگاه صنعتی شریف و مقطع دکتری رشته شیمی پلیمر-آلی از دانشگاه شیراز می باشد. ایشان همکاری آموزشی و پژوهشی خود را با دانشگاه دامغان از سال ۱۳۸۲ آغاز نمود. از آبان ماه سال ۱۳۸۷ بود که موفق به کسب مرتبه دانشیاری شد. تاکنون تعداد ۳۶ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی از دانشگاه دامغان تحت راهنمایی وی دانش آموخته شدند. در حال حاضر نیز ۸ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و ۵ دانشجوی مقطع دکتری تخصصی به طور مستقل تحت راهنمایی وی به فعالیت مشغول می باشند. از فعالیت های پژوهشی نامبرده می توان به چاپ ۴۶ مقاله علمی شامل ۴۳ مقاله ISI و ۳ مقاله علمی-پژوهشی که از این بین ۴۲ مقاله به صورت کاملا مستقل نگاشته شده است اشاره نمود.
دکتر حسین بهنیافر در سال ۱۳۸۸ به عنوان محقق برتر دانشگاه موفق به دریافت لوح تقدیر از مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری سمنان گردید. ایشان مجری ۳ طرح پژوهشی برگزیده پیرامون سنتز و بررسی خواص مواد پلیمری جدید در سال های ۱۳۸۹، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ در سطح دانشگاه دامغان بوده اند. مطابق با اطلاعات درج شده در پایگاه اطلاع رسانی Scopus دکتر بهنیافر دارای۱۴=H-index بوده و تاکنون تعداد ارجاعات به مقاله های علمی وی ۳۹۵ ارجاع می باشد. در کنار موارد فوق، داوری بیش از ۷۵ مقاله علمی چاپ شده در مجله های ISI را نیز می توان به کارنامه پژوهشی ایشان افزود.
این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می نماییم.