آغاز همکاری دو جانبه دانشگاه دامغان با دانشگاه رن ۱ فرانسه

آغاز همکاری دو جانبه دانشگاه دامغان با دانشگاه رن 1

آغاز همکاری دو جانبه دانشگاه دامغان با دانشگاه رن ۱ فرانسه

 

دانشگاه دامغان و دانشگاه رن ۱ فرانسه در خصوص همکاری های دو جانبه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. در این دیدار که در تاریخ ۱۷ شهریور ماه سال جاری در دانشگاه رن ۱ فرانسه برگزار شد، دکتر روح الدین کردعلیوند، مشاور رییس دانشگاه دامغان در امور بین الملل با دکتر پییر ون دو وق، دکتر یوان کودور و دکتر انی سوریوت، معاون، مدیر و معاون مدیر امور بین الملل دانشگاه رن ۱ فرانسه به بحث و تبادل نظر درخصوص همکاری های علمی و آموزشی دوجانبه در زمینه رشته های علوم پایه، حقوق و ITپرداختند.


این دیدار که پیرو برگزاری نشست مشترک کمیسیون اروپا و آموزش عالی ایران که ۱۲ و ۱۳ تیر ماه سال جاری در تهران برگزار شد، دو طرف گفتگو را مفید و سازنده ارزیابی نموده و ابراز امیدواری کردند، در آینده نزدیک بتوان با عقد تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه، شاهد گسترش همکاری های علمی آموزشی دو جانبه در سطح بین المللی باشیم.


گفتنی است دانشگاه رن ۱ یکی از قدیمی ترین و مهمترین دانشگاه های غرب کشور فرانسه می باشد. سابقه تاریخی آن به ۵ قرن قبل پیش باز می گردد. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه ۲۸۰۰۰ نفر می باشد که از این تعداد، ۱۰۷۸ نفر در مقطع دکتری تحصیل می کنند. تعداد ۳۰۰۰ پرسنل علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند (۱۱۵۵ نفر هیات علمی و محقق، ۵۵۷ هیأت علمی و محقق وابسته به نهاد های همکار و ۱۸۰ نفر از پرسنل کمکی).


این دانشگاه در حوزه های مختلف علوم انفورماتیک، علوم بیولوژی و سلامت، علوم مواد، حقوق و علوم سیاسی، اقتصاد و مدیریت، بیش از ۶۰۰ نوع دیپلم دانشگاهی ارایه می کند. آزمایشگاه های این دانشگاه از سال ۲۰۰۷ تا کنون موفق شده اند تعداد ۱۲ مدال، از طریق بورس های علمی، از شورای اروپا دریافت نمایند.

متن اصلی خبر را از اینجا مشاهده کنید.